Staff

Joseph Agbeko Coordinator of Learning Lab & Developmental Studies
Bishell Appu Executive Assistant 
Angela Bammert Coordinator of Student Activities
Samantha Banks
Administrative Associate Sr.
David Block Webmaster
Leigh Burks Administrative Assistant I
Douglas Carrier Supervisor Cashiering
Elder Celestine Environmental Services Tech I
Kim Challie Administrative Associate Sr.
Rebecca Cole
Coordinator of Special Populations
Veronica Collier  Executive Associate
Carey Cuccia System Support Specialist II
Monica Cuccia Cashier II
Anthony Davis Assistant Director of Regional Police Academy
Melinda Davis Administrative Associate Sr.
Samuel Dockens System Support Specialist IV
Randall Dry Process/Instrumentation Laboratory Technician
Yulonda Eldridge Financial Aid Specialist
Cathy Falb Coordinator of Financial Aid
Nicole Fant Administrative Associate
Drew Garner Media Lab Technician
Delaina Gaspard Payroll Coordinator
Nola Gaus
Testing Lab Associate
Karen Gordon Administrative Associate
Clay Grant Facilities Technician
Lisa Griffin Accountant Sr.
Audelia Guerra Environmental Service Technician I
Kelli Hall Administrative Associate Sr.
Walter Harder Facilities Technician
Marlon Hartman Coordinator of Professional Driving Academy
Kaleigh Hawsey Special Events Assistant
Fredia Henry Administrative Associate Sr.
Tanginekka Hill Financial Aid Specialist
Aronette Holmes Environmental Services Supervisor
Allison Jacobs Accountant II
Lori Johnson Director of Testing Center
Tiffany Johnson Department Coordinator Technology Services
Sherry Kilgore Administrative Associate Sr.
Cynthia King Executive Associate
Sha’Nelle Lawson QEP Coordinator
Michael Manley EMS Instructional Staff
Christine Marsh Assistant Coordinator of Institutional Effectiveness and Grants
LaSonia LaTulas Administrative Assistant
Elizabeth McCammon Instructional Staff II
Lawrence McCartney Environmental Services Tech II
Mary Ann Morris Food Service Worker III
Luouida Newbold Student Accounting Associate Sr.
Dr. Thomas Noyola LEP Coordinator
Roszella Offord Instructional Designer
Monica Bradley Pier Communications Access Provider
Sheryll Plaia Purchasing Coordinator
Alicia Placette Assistant Director of Finance
Roneka Polidore Administrative Assistant
Debbie Polk Special Events Coordinator
Joshua Prudhomme Network Specialist III
Donna Quebedeaux Director of Finance
John Randall Coordinator of Fire Protection Technology
Kathy Richard Facilities Coordinator
Georgia Salazar Environmental Services Technician I
Robert Sanders Instructional Staff II
Delores Savoy Academic Advisor/VA Advisor
Lisa Schroeder Director of Financial Aid
Wendy Seay Executive Assistant
Jill Segura Administrative Assistant
Vickie Seymour Development Coordinator
Marvin Sibley Environmental Service Technician I
Ebony Simpson Administative Associate Sr.
Steve Sims System Support Specialist III
Shivinder Singh Programmer III
Aaron Smith System Support Specialist II
Jonathan Smith Graphics and Publications Specialist
Julie Smith Student Services Assistant
Lisa Smith Food Service Manager
Robert Smith Director of Regional Police Academy
Deborah Sunderland Administrative Assistant
Julie Touchet Academic Advisor
Lydia Townes Administrative Associate Sr.
Clinton Vannoy Clinical Coordinator of Emergency Medical Services
Virginia Walston Courier
Allen Welch Program Director of Emergency Medical Services
Dawna Whitmire Accounting Associate Sr./Travel Coordinator
Jack Wiggins Director of Facilities
Chandra Willis Cashier I
Jason Woodall Director of Distance Learning
Cathy Woods Dental Hygiene Clinic Receptionist
 TBA Coordinator of Student Services
 TBA Executive Assistant to the President
Coordinator of Special Populations